Księgowy / Księgowa

Jesteśmy biurem rachunkowym funkcjonującym na rynku od ponad 30 lat. Cenimy sobie dobrą atmosferę w pracy, kontakt z klientami i rozwój.

Miejsce pracy: Poznań, Nowe Miasto
Opis stanowiska
  • Wykonywanie podstawowych zadań księgowych i obsługa dokumentów finansowych.
  • Przygotowywanie deklaracji podatkowych i innych niezbędnych ewidencji.
  • Zarządzanie dokumentacją księgową i jej archiwizacja.
  • Współpraca z zespołem księgowym.
  • Kontrola dokumentów księgowych pod względem formalnym i prawnym.
  • Aktywnego kontaktu telefonicznego i mailowego z klientami biura (cenimy sobie dobre relacje z klientami) i instytucjami zewnętrznymi.
  • Prowadzenie ksiąg rachunkowych klientów, KPiR.
  • Tworzenie sprawozdań finansowych.
  • Weryfikacja dokumentów.
Wymagania
  • Wykształcenie w dziedzinie finansów lub rachunkowości.
  • Doświadczenie w księgowości- księgi handlowe.
  • Znajomość prawa podatkowego i bilansowego.
  • Umiejętność obsługi programów księgowych.
  • Znajomość pakietu MS Office, szczególnie Excel.
  • Precyzja i skrupulatność w pracy.
  • Umiejętność pracy w zespole i dobre umiejętności komunikacyjne.
  • Umiejętność sporządzania sprawozdań finansowych.
  • Zaangażowanie i odpowiedzialność.
  • Dodatkowym atutem będzie znajomość programów Comarch lub Symfonia.
Oferujemy
  • Pracę z zespołem otwartym na dyskusje, skierowanym na wspólne analizowanie bieżących zagadnień -> teamwork- lubimy pytania :-)
  • Wsparcie w rozwoju zawodowym (uczestnictwo w szkoleniach, dostęp do platformy Wolters Kluwers).
  • 70% dopłatę do prywatnej opieki zdrowotnej w LUX MED.
  • W pełni opłaconej składki ubezpieczeniowej w zakresie NW.