Jak ma poradzić sobie introwertyk w pracy w Lesznie?

introwertyk w pracy

Według krążących opinii, introwertycy nie są stworzeni do pracy na każdym stanowisku pracy. Ich postawa może utrudniać wykonywanie zadań na stanowiskach takich jak: sprzedawca, manager, lider zespołu, specjalista ds. social media czy też szkoleniowiec. Okazuje się jednak, że krążące opinie są nieprawdziwe, a introwertycy potrafią być nawet w wielu przypadkach lepszymi pracownikami niż niejeden ekstrawertyk.

Jeden z mitów głosi, że introwertycy unikają rozmów. Kierownicy zespołów pracowniczych mają zatem obiekcje dotyczące poziomu komunikatywności z pozostałymi członkami zespołu. Jednak według pracodawców w Lesznie, fakt, że introwertyków nie ciągnie do rozmów, nie oznacza wcale, że nie prowadzą rozmów w sprawach mających na celu załatwienie jakiejś sprawy, bądź rozwiązanie jakiegoś problemu zawodowego. Wręcz przeciwnie, w razie potrzeby prowadzą rzeczowe rozmowy i w jasny sposób komunikują się z innymi pracownikami, nawet z innych działów w firmie.

Dość częstym mitem, przewijającym się w świecie sprzedaży jest obawa, że introwertyk nie nadaje się na stanowisko sprzedażowe. Wiele przypadków jednak wykazało, że czasami Handlowiec introwertyk może być lepszym Specjalista ds. Sprzedaży niż krzykliwy i robiąc dużo hałasu wokół siebie ekstrawertyk – którym klienci nie do końca ufają. Introwertyk lepiej słucha klienta oraz buduje poczucie bezpieczeństwa. Dzięki takiej postawie, może mieć nawet znacznie lepsze wyniki sprzedażowe.

1 Comment

  1. Roma

    introwertycy mogą być naprawdę świetnymi pracownikami. Trzeba tylko odpowiednio do nich podejść.

    Reply

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *